ALTIKÖŞE PROFİLLER

43 adet profil listelenmektedir.
TÜM ALTIKÖŞE PROFİLLER SAYFASI

Tüm profilleri tek sayfada tablo şeklinde açmak isterseniz butona tıklayarak görüntüleyebilirsiniz

STANDART PROFİLLER Kullanım Alanları

Alüminyum Altı Köşe Profiller nedir nerelerde kullanılır.

Alüminyum altı köşe profiller şekil olarak bakıldığında altı ayrı köşesi mevcut olan profiller dir.

Alüminyum altı köşe profiller nerelerde kullanılır.

Alüminyum altı köşe profiller temel olarak profiller kendi şekillerinden dolayı miller olarak kullanılır. Makine sanayi, perde stor üreticileri , havacılık sanayi ,savunma sanayi , otomobil sanayi , motor üreticileri kullanmaktadır.

Alüminyum altı köşe profiller kullanım alanına göre farklı alüminyum alışımlar kullanılarak alüminyum exturisyon sistemiyle istenilen ölçülerde tasarlanıp kalıpları yapılarak üretilirler.
Bu alışımlar , alüminyum 7000 serisi , alüminyum 7075 serisi 6063 alüminyum alışımı , 6060 alüminyum alışımı , 6082 alüminyum alışımı , alüminyum 6061 alışımı , alüminyum 6005 alışımı ile üretimi tercih edilmektedir , tercih sebebi alüminyum 6063 ve alüminyum 6060 alışımının eloksal kaplamasına çok uygun olmasıdır.

Alüminyum alt köşe profiller savunma sanayinde , havacılık sanayinde , otomobil sanayinde sertliğinin artması için farklı eloksal kaplaması uygulanır . Bu farklı eloksal kaplamasına soğuk eloksal kaplaması denmektedir. İşlem olarak sıcak eloksal kaplamanın yerine , soğuk eksi kalma yapılmaktadır.

Alüminyum altı köşe profiller içi boş olarak ta üretim yapılabilmektedir. Genellikle alüminyum altı köşe içi boş profiller somun olarak diş açılarak kullanılmaktadır ve alüminyum altı köşe profillerde yukardaki alüminyum alışımlar ın hepsiyle üretim yapılmaktadır.

× WhatsApp Mesajı Gönderin