T PROFİLLER

126 adet profil listelenmektedir.
TÜM T PROFİLLER SAYFASI

Tüm profilleri tek sayfada tablo şeklinde açmak isterseniz butona tıklayarak görüntüleyebilirsiniz

STANDART PROFİLLER Kullanım Alanları

- Alüminyum T Profiller Nedir , Nerelerde Kullanılır.

- Alüminyum T Profil Nedir .

Alüminyum T profil nedir in cevabı , taşıdığı ağırlığı eşit olarak dağıtarak , malzemelerin sabit durmasını sağlayan , ismini T şeklinden alan alüminyum profillere , alüminyum T profilleri yapı malzemesine denir.

Alüminyum T profil hemen hemen her yapıda yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Alüminyum T profil günümüzde hafifliğinden ve sağlamlığından dolayı temel metal malzemeler in den bir tanesi olmuştur.

Alüminyum T profiller ebat olarak yükseklik ( height ) , genişlik ( width ) kalınlık – et kalınlığı ( thickness ) olarak değerlendirilir .

- Alüminyum T Profilleri Nerelerde Kullanılır .

Alüminyum T profiller kullanım alanları inşaatlar yani yapı endüstirisin de , üretim sanayinde , uzay sanayinde , havacılık sektöründe , otomobil sektöründe , mobilya sektöründe binlerce farklı ölçülerde inanılmaz derecede sıklıkla kullanılmaktadır. Alüminyu T profiller genellikle 6063 alüminyum alışımı , 6064 alüminyum alışımı la , 6082 alüminyum alışımı , alüminyum 6061 alışımı , alüminyum 6005 alışımı , alüminyum 7000 serisi , alüminyum 7075 serisi ile üretimi tercih edilmektedir , tercih sebebi alüminyum 6063 ve alüminyum 6064 alışımının eloksal kaplamasına çok uygun olmasıdır. Alüminyum T profil mat eloksal ,asidik mat eloksal , mat inox , mat sarı , mat siyah eloksal kaplamanın yanında , parlak natural eloksal, parlak siyah eloksal , parlak sarı eloksal çeşitleri ile renklendirilerek ömrünün uzaması , estetik görünümü ve oksitdasyona ( krozyon ) karşı direncinin artırılması için kaplanır .

Alüminyum T profiller alüminyum 6082 alışımı , alüminyum 7000 serisi alışımı , alüminyum 7075 alışımı , alüminyum 6061 alışımı ve alüminyum 6005 alışımlar ı daha sert oluşundan dolayı uzay sanyinde , yapı inşaat sektöründe , otomobil sanayi sektöründe , demir yolu sanayi sektöründe , savunma sanayi sektöründe çok yüksek oranda kullanılmaktadır. Alüminyum T profillerinin bu alışımlar ı uluslararası üretim standartlarında En Dayanıklı Alüminyum Malzemeler dir.

Alüminyum T profil elektrostatik toz boya kaplamasına çok uygun olduğu için RAL kodlu boyalarla binlerce değişik renklere kaplanarak her ortamda hafiflik , işlenebilir lik , estek lik , taşıma kapasitesindeki sağlamlığı ile öne çıkmaktadır.
Uluslararası Üretim Standartlarında En Dayanıklı Alüminyum Malzemeler. Tüm Alüminyum Profil ve Levha İhtiyaçlarınıza Standart & Özel Kalıplar. Dayanıklı Malzemeler. Hızlı Çözüm.

× WhatsApp Mesajı Gönderin