ÇADIR PROFİLLERİ

ÇADIR PROFİLLERİ Kullanım Alanları

Çadır Profilleri, endüstride büyük ebatlı çadırların kurulmasında kullanılmaktadır. Çadır Profilleri kolayca yeniden toplanabilen sistemlerdir.
Alüminyum Çadır profilleri nedir nerede kullanılır

Alüminyum çadır profilleri bir sistem çalışmasıdır , günümüzde çok amaçlı olarak kullanılır, kullanım alanları Dome çadırlar ,endüstriyel çadırlar , etkinlik çadırları , spor çadırları
Olarak adlandırabiliriz

Alüminyum çadır profilleri eloksal veya elektrostatik toz boya kaplandığında korozyona uğramadığında çok uzun ömürlü olur ve kullanımı bakım gerektirmez.

Alüminyum konstrüksiyon çadırlar sökülüp demonte (montaj) olarak kurulumu kolay olduğundan bazı şirketler tarafından kiralık olarak ta verilmektedir. Üretimi ve kurulumu betonarme ve ahşap yapılara nazaran çok daha hızlı maliyetinin çok düşük olmasından dolayı , alüminyum çadır profilleri geliştirilerek tasarlanmış ve bu gün çok sık kullanılmaktadır . Alüminyum çadır profilleri taşına bilir ,istenilen yere kurulabilme özelliği olmasından dolayı günümüzde büyük talep görmektedir.

Dome çadırlar, kubbe görünümlü çadırlardır. Beşgen formunda tasarlanan taşıyıcı yapı elemanlarının (birbirine eklenmesiyle) birleştirilmesiyle oluşan iskelet, dairesel bir alan üzerine oturtulur ve membranla kaplanır.

Alüminyum çadır profillerinden endüstriyel çadırlar kurulmaktadır , bu çadırlar barınma ,depolama ,gösteri ( düğün , toplantı , sergi ) olarak kullanılmaktadır.

Alüminyum çadır profilleri spor çadırları olarak ta kullanılmaktadır , spor çadırları halı saha futbol , voleybol , basketbol gibi etkinlikler kötü hava şartlarında rahatlıkla kullanılmaktadır.

× WhatsApp Mesajı Gönderin