GÜNEŞ KIRICI PROFİLLERİ

361 adet profil listelenmektedir.

STANDART PROFİLLER Kullanım Alanları

Alüminyum Güneş Kırıcı profilleri adı üzerinde olduğu gibi güneşin binalara yansıyan sıcaklığını mümkün olabildiği kadar engelleyerek düşürmek için tasarlanmıştır.

Alüminyum Güneş kırıcı profiller yeryüzünde güneş ışınlarının çok olan bölgelerinde kullanılmaktadır. Bu bölgelerde binalara yansıyan güneş ışınlarının ,binaları ısıtması üst düzeye ulaştırdığı için , klimaların harcadığı enerjiyi azaltmak ve tasarruf edebilmek adına tasarlanmıştır.

Güneş kırıcı profilleri ,güneş ışınlarına karşı koruyabilmek için de yüzeylerini korumak gerekir . Güneş kırıcı profilleri binaların dış cephesinde kullanıldığından eloksal kaplamak ,eloksal kaplamanın da minumum 15 micron olması gerekir.

Alüminyum Güneş kırıcı profilleri elektrostatik toz boya kullanılacaksa , bu boyaların güneşin Ultraviyole (UV) ışınlarından koruyabilmek ve yüzeyinin deki boya renginin bozulmaması ve daha uzun süre korunması için Class II olarak kullanılması gerekiyor. Class II boyaların yaklaşık ( 25 ile 30 yıl) arası boya garantisi verilir. Ultraviyole (UV) güneş ışınları daha yüksek olan bölgelerde Afrika ve Ortadoğu bölgelerinde ise Class III kullanılması daha uygun görülmektedir. Class III elektrostatik boyaların garantileri ise yaklaşık ( 30 yıl ile 50 yıl) olarak verilir.

Güneş kırıcıların profil görünümleri projeleri alan şirketlerin mimarları tarafından değişik şekil de ve görünüm de tasarlanmaktadır. Tasarımdan sonra Alüminyum profil olarak üretilmektedir.

Alüminyum Güneş kırıcı profilleri montajları genellikle zemine döşenen kutu profillere ya da lama profillerine paslanmaz vidalarla vidalanarak tutturulur. Bu işlemleri yapan özel montaj ekipleri aracılığı ile bu işlemler yapılmaktadır. Bu ekipler proje şirketlerinin kendi ekipleri veya projeyi alan şirketlere veya firmalara taşeron olarak anlaşmalı hizmet vermektedirler.

× WhatsApp Mesajı Gönderin