Z PROFİLLER

Z PROFİLLER Kullanım Alanları

- Alüminyum Z Profil Nedir , Nerelerde Kullanılır.

- Alüminyum Z Profiller Nedir .

Alüminyum Z profillerin cevabı , zeminlerde farklı kot farkı ve farklı yüksekliklerdeki geçişleri telafi edebilmek için kullanılan , z şeklinde farklı et kalınlıklarında ve farklı boyutlarda alüminyum profil olarak üretilen , z şeklindeki alüminyum profillere , alüminyum z profilleri denir.

- Alüminyum Z Profilleri Nerelerde Kullanılır .

Alüminyum z profiller nerelerde kullanılır ın cevabı , parkelerden , halıya veya seramik kaplamalarında farklı ve değişik ölçülerde alüminyum z profiller kullanılmaktadır. Aynı zamanda alçı sıva işlerinde de alüminyum z profiller köşelerde geçişleri düzenlemek için de delikli veya deliksiz olarak kullanılmaktadır.

Alüminyum z profiller çok farklı ölçülerde talep edile ebatlanıp üretilmektedir . Yapılarda ,konutlar da , hastaneler , iş merkezlerinde , delikli , deliksiz , eloksal kaplamalı veya elektrostatik boyalı olarak yüzlerce çeşit RAL kodlarıyla boyanabilir.

Alüminyum Z profiller 0,80 mm et kalınlığında ( thickness ) , 100 mm kadar et kalınlıkları ( thickness ) alüminyum exturision preslerinde her ölçüde üretilmektedir.

Alüminyum z profiller genellikle 6063 alüminyum alışımı veya 6064 alüminyum alışımı la üretimi tercih edilmektedir , tercih sebebi eloksal kaplamasına çok uygun olmasıdır , Alüminyum z profil mat eloksal ,asidik mat eloksal , mat inox , mat sarı , mat siyah eloksal kaplamanın yanında , parlak natural eloksal, parlak siyah eloksal , parlak sarı eloksal çeşitleri ile renklendirilerek ömrünün uzaması , estetik görünümü ve oksitdasyona ( korozyon ) karşı direncinin artırılması için kaplanır .

Alüminyum z profil tasarlanan ve çizilen projelere uygun olarak , malzeme özellikleri dikkate alınarak kaplama ve mekanik sel tercihler doğrultusunda yüzeylerine her türlü montaja uygun olması için çeşitli fügür lerde delme ( delik ) , kanal , kertme gibi mekanik işlemlerde yapılmaktadır.

× WhatsApp Mesajı Gönderin