H PROFİLLER

46 adet profil listelenmektedir.
TÜM SAYFASI

Tüm profilleri tek sayfada tablo şeklinde açmak isterseniz butona tıklayarak görüntüleyebilirsiniz

H PROFİLLER Kullanım Alanları

- Alüminyum H Profil Nedir , Nerelerde Kullanılır.

- Alüminyum H Profil Nedir .

Alüminyum H profil nedir in cevabı , yüksek enerjili astrofizik ( high energy astrophysics ) şekil yapısı itibarıyla H harfini andırmaktadır. Alüminyum H profilleri kulakların genişliğinden gelmektedir. Kulak genişliğinden dolayı alüminyum H profil denmiştir.

Alüminyum H profilleri nerelerde kullanılır,

Alüminyum H profilleri , mobilya imalat sanayinde , eloksal kaplamalarında , inşaat sektöründe , üretim sanayinde , imalat sanayinin her alanında Alüminyum H profiller kullanılmaktadır,

Alüminyum H profiller mobilya sektöründe , ara bölmelerin birleştirilmesinde , mobilyada kulp olarak , perde sektöründe ,hastanelerde ray işlemi gördüğü için yaygın bir şekilde kullanılır.

Alüminyum H profiller eloksal kaplama havuzlarında , alüminyum profillere iletkenliğinden dolayı , elektrik akımı ile alüminyum profillerin yüzeyine kimyasal kaplamasının yapılması işlemleri için kullanılır.

Alüminyum H profiller ağır yüklere dayanımından dolayı yapı profilleri , ofis bölme profilleri bölülerini oluşturmakta , yatay olarak yük taşımak için raylı sistemlerde de kullanılmaktadır .

Alüminyum H profillerinin tercih edilme sebeplerinden biri de çeliğe göre 2,7 oranında hafif olmasıdır .

H profil patenti

H profillin patenti 1849 yılında Alphonse Halbou tarafından patentlenmiştir.

× WhatsApp Mesajı Gönderin