MASTAR PROFİLLERİ

MASTAR PROFİLLERİ Kullanım Alanları

- Alüminyum Mastar Profilleri Nedir , Nerelerde Kullanılır.

Alüminyum Mastar Profilleri Nedir in cevabı , dikdörtgen görünümlü düz kenarlı veya dikdörtgen görünümlü üçgen ( keskin ) kenarlı ölçüm aletlerine (alüminyum profillere ) , alüminyum mastar profilleri denir.

- Alüminyum Mastar Profiller Nerelerde Kullanılır.

Alüminyum mastar profilleri nerelerde kullanılır ‘ ın cevabı , yapı sektöründe inşaatlarda kullanılır , inşaatlarda kaba işçiliğin yapılması esnasında örülen bölme ve dış cephe duvarlarına yapılan sıva işçiliği esnasında , ince sıva işçiliğinde yüzeysel yassılığını düzleştirme ve simetrik olarak düzlüğünü kontrol etmek , aynı zamanda düz bir yüzey görünümü elde etmek için ve sıvalardaki boş gözenekleri doldurmak için alüminyum mastar profilleri kullanılır.

Alüminyum mastar profilleri inşaata zemin betonu dökülme esnasında düz bir zemin elde etmek için de kullanılır. Alüminyum mastar profillerinin bu düz zemin elde edilme amacı çok önelidir. Düz zeminler beton kuruduktan sonra ağaç parke , fayans , doğal taş ( mermer ) ve halı kaplamak için gereklidir . Alüminyum mastar profilleri kullanımı sıva yüzeyinde ileri , geri , sağa , sola kaydırılarak hareket ettirilerek kullanılır ve bu sayede düz bir yüzey elde edilir .

Alüminyum mastar profilleri inşaatlarda kullanıldığı için yüzeyinin eloksal veya elektrostatik boya kaplanmasına ihtiyaç yoktur.
Alüminyum mastar profilleri çeşitli değişik dikdörtgen ölçülere sahiptir , 100 mm x 20 mm , 75 mm x 15 mm , 60 x 15 mm gibi ölçüler kullanılmaktadır , fakat değişik ölçülerde de istenilirse üretimi yapılabilir . Alüminyum mastar profillerinin kullanım ölçüleri 1 metreden , 6 metreye kadar değişiklik gösterebilir . Genelde 3 metre olarak kullanılır .

× WhatsApp Mesajı Gönderin