SİGMA PROFİLLERİ

31 adet profil listelenmektedir.

SİGMA PROFİLLERİ Kullanım Alanları

Alüminyum profiler kanallı olarak tasarlanıp, üretimi yapılıp ve bunların birbirlerine rahatlıkla modüler şekilde demonte edilebilmesi için üretilen alüminyum profillere SİGMA profilleri denir.

Günümüzde sanayi de üretim hatları, konveyer sistemler ,masalar ,tezgahlar, makine hatları ve özellikle montaj hatları Sigma Profillerinden (demonte modüler) olarak kullanılır.

SİGMA profiller eloksal kaplandığı için ,eloksal kaplamasından dolayı herhangi rutubetli bir ortamda dahi oksitlenmemesi ,yüzeyinin bozulmaması Sigma profillerinin tercih sebeplerinden birisidir.

Sigma profillerinin kullanım olarak tercih edilmesinin sebepleri ise ,çok kolay montajının yapılabilmesi ve sökülebilmesi ,hafif olması aynı zamanda rahatlıkla yer değiştirebilmek ve taşımadaki kolaylığı.

Sigma profiller çok değişik ebatlarda ve değişik müşteri tasarımlarında üretilebilir.

Sigma profili (Alüminyum Kanal profili) bugün çelik konstrüksiyonun yerini almaya başladı. Sigma profilinin demonte (modüler) yapısı sayesinde, istenen parçalar ve Sigma profilleri pratik ve kolay bir şekilde birbirine bağlanabilir.

Sigma profili 6063 Serisi alüminyumdan imal edilmiştir. Sigma profilleri, korozyona karşı daha dayanıklı hale getirmek için 11 mikron anodize ile kaplanır (tonaj siparişleri için siyah eloksal kaplanabilir). Bu faktörler sayesinde, Sigma profilli uygulamalarda taşlama ve boyama gibi işlemlere gerek yoktur. Sigma profilleri (Alüminyum Kanal profilleri) standart olarak 6000 mm uzunluğunda üretilmektedir. Özel üretim istenirse, 7500 mm uzunluğa kadar üretmek mümkündür.

Her boyutta Sigma profiline (Alüminyum Kanal profili) uygun bağlantı parçaları ile statik ve dinamik yüklere karşı daha sağlam ve güvenli bağlantılar mümkündür. Planlama süresi ve malzeme tüketimi minimaldir,

× WhatsApp Mesajı Gönderin