SOĞUTUCU PROFİLLERİ

104 adet profil listelenmektedir.

SOĞUTUCU PROFİLLERİ Kullanım Alanları

- Alüminyum SOĞUTUCU Profiller Nedir , Nerelerde Kullanılır .

Alüminyum soğutucu profiller nedir in cevabı , alüminyum iletken bir madde olduğu için alüminyum ekstrüzyon sistemiyle üretilmiş , alüminyum soğutucu profillerine geniş bir yüzey verilerek , istenmeyen sıcaklığı bulunduğu yerden transfer etmesini sağlamak için , özel tasarlanıp üretilen profillere , alüminyum soğutucu profiller denir.

- Alüminyum Soğutucu Profilleri Nerede Kullanılır.

Alüminyum soğutucu profilleri nerede kullanılır ın cevabı , elektronik aygıtlarda ,
aydınlatma üretim sanayinde , makine üretim sanayinde , araçlarda motorlarda ,Trafolarda ,Kaynak makinelerinde enerji üretim esnasında iletken malzemede oluşan fazla ısı birikimini önlemek, oluşan sıcaklığı dağıtmak verimliliğin düşmesini engellemek için kullanılır,

Alüminyum, Altın ve Bakırdan sonra gelen yeryüzünde ki üçüncü iletken metaldir. Bu sebepten dolayı çalışma esnasında ısınan , ısınmadan dolayı verimliği düşen elektronik kartların yanmasını önlemek için , iletkenliğinin yüksek olması aynı zamanda maliyetinin düşüklüğünden oldukça yüksek oranda SOĞUTUCU olarak kullanılmaktadır.

Alüminyum iletkenliğinden ,kolay soğuyup ısıyı emen bir metal olması sebebiyle ısı transferi gerektiren tüm uygulamalarda kullanılmaktadır.

× WhatsApp Mesajı Gönderin