Balkon Korkuluk Profilleri

korkuluk profilleri

Punto AR-GE ekibi Avrupa Birliği müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda yeni balkon korkuluk profilleri tasarladı. Yeni balkon korkuluk profilleri  çalışmamız özellikle Avrupa ülkelerinde sıklıkla kullanılan ,  korkuluk modellerine uygun olarak tasarlanmıştır. Balkon korkulukları  Camlı ve  camsız olarak hazırlanana modellerin yanı sıra , metal mesh cepheler ile de kaplanmaktadır.

Metal Mesh Kaplama Nedir?

Balkon korkulukları metal mesh cepheler alüminyum’dan üretileme sebepleinden biri hafifliği  , diğeri ise alüminyum levhaların  kaplama örtü malzemesi olarak kullanılan oksitlenmeye karşı kaplamalı plakalardan üretilmiştir. Gözenek boyutları çok çeşitli olan ürünler de 6 cm genişliğinde ve 2,5 cm yüksekliğinde boşluklar kullanılmıştır. Daha sık metal mesh cepheler için firmamız ile irtibata geçebilirsiniz.

Balkon Korkuluk Profillerinde kullanılan alüminyum profiller nelerdir?

İki çeşit korkuluk profili vardır.

Bunlardan bir tanesi yuvarlak alüminyum Boru profiller kullanılarak oluşturulan korkuluk alanları,

Bunlardan ikincisi ise alüminyum dikdörtgen Kutu profiller kullanılarak beton duvara sabitlenmektedir. Ayrıca güvenliği arttırmak için kutu profiller sabitleme kısımlarında oksitlenmeye karşı kalın alüminyum lama profiller kullanılarak yük taşıma kapasiteleri arttırılmaktadır.

Burada kullanılan alüminyum profiller , korozyona karşı korumak ve ömürlerinin çok uzun olması için eloksal kaplam veya elektrostatik toz boya kullanılmaktadır.

Balkon korkuluklarının alüminyumdan kullanılma özelliklerinin dışında estetik ,sağlamlık , hafiflik ve bakım gerektirmemesidir.

Balkon Korkuluk Renkleri Nelerdir?

Alüminyum balkon korkulukları elektrostatik boya olarak veya eloksallı olarak  kullanılmaktadır. Elektrostatik boyalı olarak kullanıldığında müşteri veya mimarlar tarafın dan seçilen RAL ( uluslar arası) kod belirtildiğin de , bu RAL kodu alüminyum profilin üstüne uygulandıktan sonra yaklaşık 200 C fırınlanarak pişirilme işlemi gerçekleştirilerek , yüzey işlemi yapılır. Yüzlerce çeşitli  RAL kodu mevcuttur. RAL kodlarından en çok tercih edilen renkler koyu renkler özellikle gri tonlarıdır.  Alüminyum profil elektrostatik boyamada kullanılabilecek RAL renk kodlarını incelemek isterseniz Alüminyum Profil boyama sayfamıza bakarak renk kartelasını görebilirsiniz.

Alüminyum balkon korkuluklarının diğer bir kullanım şekli ise eloksal kaplamadır. Eloksal kaplama elektrik akımı ile kimyasalların alüminyumun yüzeyine yapıştırılma işlemine verilen addır. Alüminyum balkon profilleri genellikle mat eloksal olarak tercih edilmektedir.

Eloksal kaplama mat eloksal, siyah eloksal, parlak eloksal, inox, sarı, bronz gibi renkler de cam balkon korkuluklarına kaplanabilir.

Youtube sayfamızdan firmamızla ilgili de bilgi alabilirsiniz.

 

× WhatsApp Mesajı Gönderin