Standart Profiller

  • Alüminyum Standart Profiller Nedir , Nerelerde Kullanılır.

Alüminyum Standart Profiller nedir in cevabı ,  uluslar arası normlarda üretilmiş , tüm dünyada kabul görmüş ve patent olarak alınamayan , alüminyum kutu profil , alüminyum lama profil , alüminyum dikdörtgen profil ,  alüminyum köşebent ( L ) profil ,  alüminyum boru profil , alüminyum yuvarlak ( çubuk ) dolu profil  , alüminyum kare dolu profil , alüminyum z profil , alüminyum T profil , alüminyum altı köşe profillere standart profillere denir .

 

  • Alüminyum Standart Profiler Nerelerde Kullanılır .

Alüminyum standart profiller çok geniş kullanım alanları vardır . Endüstri sektöründe , otomobil sanayinde , uzay sanayinde , Yapılarda , inşaat sektöründe , gıda sektöründe , mobilya imalat sektöründe  ,  makine imalat sektöründe , beyaz eşya imalat sektöründe , havacılık sektöründe , gemicilik imalat sektöründe , aydınlatma ve led üretim sanayinde , savuma sanayinde , perçin ve vida üretim sanayinde , demiryolu tren ve vagon üretim sanayinde kısacası aklımızda olan ve insan oğlunun tasarladığı her alanda kullanımı bulunmaktadır.

 

Alüminyum standart profiller , alüminyum 2000 serisi alışımı , alüminyum 3000 serisi alışımı , alüminyum 6060 alışımı ,  alüminyum   6005 alışım ,alüminyum  6061 alışım , alüminyum 6063 alışımı , alüminyum 6082 alışımı , alüminyum 7000 serisi alışımı , alüminyum 7075 serisi alışımı ile üretilmekte ve bu alışımlar a göre yukarıdaki imalat sektörlerinde ve dekorasyon sektörlerinde  kullanılmaktadır .

Alüminyum standart profiller kullanım alanlarına göre eloksallı olarak  da kullanılır , yüzeyinin eloksal kaplanırken çok güzel pürüzsüz bir yüzey elde edilir. Alüminyum  profilleri mat eloksal , mat sarı eloksal , mat inox eloksal , mat siyah eloksal aynı zamanda parlak natural eloksal , parlak sarı eloksal , parlak inox eloksal , parlak siyah eloksallı olarak kullanılmaktadır .

Alüminyum standart profiller  elektrostatik toz boyalı RAL kodları ile  de kullanılmaktadır .Alüminyum standart profiller elektrostatik toz boya dış cephelerde kullanılacaksa , bu boyaların güneşin Ultraviyole (UV) ışınlarından koruyabilmek ve yüzeyinin deki boya renginin bozulmaması ve daha uzun süre korunması için Class II olarak kullanılması gerekiyor. Class II boyaların yaklaşık ( 25 ile 30 yıl) arası boya garantisi verilir. Ultraviyole (UV) güneş ışınları daha yüksek olan bölgelerde Afrika ve Ortadoğu bölgelerinde ise Class III kullanılması daha uygun görülmektedir. Class III elektrostatik boyaların garantileri ise yaklaşık ( 30 yıl ile 50 yıl) olarak verilir.

Alüminyum standart profillerin alüminyum 7000 serisi alışımı  , alüminyum  7075 serisi alışımı ve alüminyum  6082 serisi alaşımları , alüminyum 6005 alışım serisi , alüminyum 6061 alışım serisi  genellikle en çok savunma sanayi , kalıp üretim sanayi , uzay sektörü ve otomobil üretim sanayinde , gemi üretim sanayinde  genel olarak kullanılmaktadır.

Alüminyum standart profiller soğuk ( sert ) eloksal kaplamayla oksitlenmeye karşı direncinin çok artmasından dolayı kalıp üretim sanayinde , yedek parça sanayi , yapı sektöründe , uzay sektöründe , savunma sanayinde çokça talep edilen ve kullanım alanı gelişerek devam ediyor.

 

 

× WhatsApp Mesajı Gönderin