Alüminyum Profilleri Kullanım Alanları

  • Alüminyum Kullanım Alanları

Alüminyum kullanım alanları nerelerdir ,  alüminyum  profiller çok geniş kullanım alanları vardır . Endüstri sektöründe , otomobil sanayinde , uzay sanayinde , Yapılarda , inşaat sektöründe , gıda sektöründe , mobilya imalat sektöründe  ,  makine imalat sektöründe , beyaz eşya imalat sektöründe , havacılık sektöründe , gemicilik imalat sektöründe , aydınlatma ve alüminyum led profil üretim sanayinde , savuma sanayinde , perçin ve vida üretim sanayinde , demiryolu tren ve vagon üretim sanayinde kısacası aklımızda olan ve insan oğlunun tasarladığı her alanda kullanımı bulunmaktadır.

  • Alüminyum Profil Kullanım Alanlarında Hangi Alışımlar Kullanılır

Alüminyum profil kullanım alanlarında hangi alışımlar kullanılır  cevabı ,  alüminyum ekstrüzyon sistemiyle üretilebilen , alüminyum 2000 serisi alışımı , alüminyum 3000 serisi alışımı , alüminyum 6060 alışımı ,  alüminyum   6005 alışım ,alüminyum  6061 alışım , alüminyum 6063 alışımı , alüminyum 6082 alışımı , alüminyum 7000 serisi alışımı , alüminyum 7075 serisi alışımı ile üretilmekte ve bu alışımlar a göre yukarıdaki imalat sektörlerinde ve dekorasyon sektörlerinde  kullanılmaktadır .

  • Alüminyum Kullanım Alanları Bina ve Dış Cephe Sitemleri de Kullanımı .

Alüminyum kullanım alanları bina ve dış cephe profiller  ise , bu alüminyum profiller elektrostatik toz boyalı RAL kodları ile  de kullanılmaktadır .Alüminyum  profiller elektrostatik toz boyalı olarak  dış cephelerde kullanılacaksa , bu boyaların güneşin Ultraviyole (UV) ışınlarından koruyabilmek ve yüzeyinin deki boya renginin bozulmaması ve daha uzun süre korunması için Class II olarak kullanılması gerekiyor. Class II boyaların yaklaşık ( 25 ile 30 yıl) arası boya garantisi verilir. Ultraviyole (UV) güneş ışınları daha yüksek olan bölgelerde Afrika ve Ortadoğu bölgelerinde ise Class III kullanılması daha uygun görülmektedir. Class III elektrostatik boyaların garantileri ise yaklaşık ( 30 yıl ile 50 yıl) olarak verilir.

  • Alüminyum kullanım Alanlarında Standart Profiller Hangileridir

Alüminyum kullanım alanlarında standart profiller in büyük  önemi  ve yeri vardır. Standart profiller şunlardan oluşur. Alüminyum kutu profil , alüminyum lama profil , alüminyum dikdörtgen profil ,  alüminyum köşebent ( L ) profil ,  alüminyum boru profil , alüminyum yuvarlak ( çubuk ) dolu profil  , alüminyum kare dolu profil , alüminyum z profil , alüminyum T profil , alüminyum altı köşe profillere standart profillere denir . Alüminyum standart profiller kullanım alanlarına  göre eloksallı olarak  da kullanılır , yüzeyinin eloksal kaplanırken çok güzel pürüzsüz bir yüzey elde edilir. Alüminyum  profilleri mat eloksal , mat sarı eloksal , mat inox eloksal , mat siyah eloksal aynı zamanda parlak natural eloksal , parlak sarı eloksal , parlak inox eloksal , parlak siyah eloksallı olarak kullanılmaktadır .

  • Alüminyum Profillerin Kullanım Alanları Avantajları Nedir

Alüminyum profillerin kullanım alanlarındaki avantajlarının başında diğer metallere karşı 2,7 oranında hafif olması , kolay işlenebilmesi , çok kolay montaj yapılabilmesi , korozyona karşı direncinin çok yüksek olması , çevre dostu olması , sonsuz geri dönüşümünün olması  , her tasarıma uygun olması , tasarım şekline göre kalıp yapılarak üretim yapılabilmesi  , estetik oluşu ,sağlamlığı ve dayanıklı avantajlarından bir kaçıdır.

 

 

× WhatsApp Mesajı Gönderin