Alüminyum Denizlik Profilleri

Alüminyum Denizlik Profilleri Nedir  , Nerelerde Kullanılır.

Alüminyum Denizlik profilleri nedir in cevabı,  binaların , iş merkezlerinin , konutların , hastaneler in ,müzelerin kısacası inşaat sektörünü de gün ışığından yaralanmak için ayrılan ve kullanılan bölümlerinin alt kısımlarının bulunduğu bölümlerinde iç ve dış kısımlarında doğramalar altına konan bölüm parçasıdır. Bu bölüm parçasına denizlik profili denir.

Denizlikler değişik ürünlerden yapılmaktadır. Denizlikler teknolojinin gelişmemiş olan döneminde genellikle mermer ( doğal taş ) , ağaç gibi ürünler kullanılarak yararlanılırdı,

Alüminyum Denizlik profiller günümüzde   binaların , iş merkezlerinin , konutların , hastaneler in ,müzelerin kısacası inşaat sektörünü de pencere doğramaların alt kısmında  yağmur sularının , kar sularının iç kısma ve dış kısmından  binaların su almaması , aynı zamanda sudan dolayı  rutubetin engellenmesi için kullanılır.

Alüminyum Denizlik profillerinin çok yaygın olarak kullanılmasının sebeplerinden birkaç tanesi Alüminyum denizliklerin diğer alternatiflerine göre inanılmaz derecede hafif olması , maliyetinin çok düşük olması , renk alternatifinin çokluğu etkenlerden birkaç tanesidir.

Alüminyum Denizlik profiller çevrecidir ,   binaların , iş merkezlerinin , konutların , hastaneler in  yıkılıp yenilmesi durumunda , alüminyum denizlik profilleri  toplanı geri dönüşüm merkezlerine gönderilip , buralarda eğritilerek , alüminyum fabrikalarına gönderilip tekrar kullanılmaktadır.  Bu geri dönüştürülme sistemi sonsuzdur. Ve çok az enerji harcaması gerektirdiği için , çevreye zararı yok denecek kadardır.

Alüminyum Denizlik profilleri  eloksalı olarak veya elektrostatik toz boyalı olarak kullanılmaktadır,

Alüminyum Denizlik profilleri mat eloksallı , mat siyah eloksallı , mat sarı eloksallı ,mat inox eloksallı olarak tercih edilen eloksal renklerdendir .

 

Alüminyum Denizlik profiller elektrostatik toz boyalı olarak yüzlerce çeşit RAL kodlarının her rengi  mimarların ,tasarımcıların binalara ağırlık yükü  bindirmeden  estetik görünmesi , binaların , konutların ,iş merkezlerinin al beni sini arttırmasını sağlamak için de yararlanılmaktadır.

 

 

 

Alüminyum Denizlik profillerinin  öncelikli olarak amacına uygun şekilde yerine montajının yapılması gerekmektedir . Kar ve yağmur sularını kesinlikle duvara sızdırmayacak şekilde tasarlanması yani tasarımın kar suyunu ve yağmur suyunun rahat akması için montaj esnasında eğimin doğru verilmesi gerekmektedir. Alüminyum denizlik profillerinin konulduğu yerlerde ki yardımcı malzemelerinin doğru seçilmesi gerekmektedir.

 

 

× WhatsApp Mesajı Gönderin